צמחייה מלאכותית עמידה בשמש

צמחייה מלאכותית עמידה לשמש

כולנו יודעים להיות חכמים בשמש. אבל מה עם הצמחייה שלנו? הפעם נדבר על צמחייה מלאכותית עמידה לקרינת UV , כזו שאפשר להציב בחוץ – גם בשמש.

איכות העיצוב והייצור של צמחייה מלאכותית עולה כל העת וניתן לראות יותר ויותר גינות חוץ יפהפיות, משטחים וקירות ירוקים, גינות על גג, אדניות על המרפסת. עיצוב בצמחיה מלאכותית הינו כיום חלק משמעותי בעיצוב הכולל של הבית או מקום העבודה, כמו גם בתכנון האורבני ובשטחי-חוץ.

את יתרונות הצמחייה המלאכותית פירטנו כאן בכתבות קודמות: חוסכת את הצורך בהשקיה והזנה שוטפת, ירוקה ויפה גם בהיעדר תאורה, מאפשרת גיוון רב בעיצוב ובעיקר – ירוקה ורעננה לאורך כל עונות השנה.   

לאור זאת, השקעתם ועיצבתם לעצמכם סביבה ירוקה ויפה , בצמחיה מלאכותית, מתוך מחשבה שהירוק יישאר להרבה זמן. אבל גם צמחיה מלאכותית חשופה למזג אוויר ובסופו של דבר עלולה לדהות ולאבד מרעננותה, בעיקר בשמש ישירה. אז מה עושים בארץ שטופת שמש כמו שלנו, כשרוצים בכל זאת להנות מיתרונות הצמחייה המלאכותית?

טוב ששאלתם – אנחנו, בקרת צמחייה מלאכותית פה בדיוק בשביל זה:

עד כה, מודל היבוא לצמחיה מלאכותית לארץ היה כמקובל במדינות אירופה, מתוך מחשבה על שילובה במקומות בהם אור השמש לא מגיע או שמגיע במידה מועטה ואינו מספיק להזנת צמחיה טבעית. במרבית מדינות אירופה קר יותר, עונת הקיץ קצרה וקרינת השמש נמוכה בעוצמתה יחסית למדינות החמות, והצמחייה המלאכותית מיוצרת ומעוצבת בהתאם.

כדי לספק ללקוחותינו את הטוב ביותר, אנחנו בקרת צמחייה מלאכותית משתדלים להיות תמיד צעד אחד קדימה ולכן בדקנו ומצאנו את המפעלים האיכותיים ביותר שמקפידים להוסיף הגנה מפני קרינת UV  כבר בתהליך הייצור של עלוות הצמח. הצמחייה אותה אנו מייבאים היא בעלת עמידות גבוהה בהרבה ממה שקיים היום בארץ ולמעשה – צמחיה מלאכותית שעברה תהליך עמידות כזה הינה כיום מבוקשת מאוד ופופולרית  בארצות החמות – משתמשים בה במדינות כמו נסיכויות המפרץ, בחריין, איחוד האמירויות וגם באוסטרליה.    

מפעלים המייצרים צמחיה מלאכותית איכותית ומוקפדת, מוסיפים בתהליך הייצור הגנה אולטרא-סגולית לפי סוג החומר ממנו מיוצר הצמח או הפרח (עץ, משי עדין, פלסטיק), כך שניתן לשלב אותה בעיצוב-חוץ, גם בשמש ישירה. היא תחזיק מעמד לזמן ארוך יותר מצמחיה שאינה מוגנת או שמוגנת רק ע”י תרסיס חיצוני ובעיצוב חכם ניתן יהיה לשמר את רעננותה לאורך זמן.   

כאשר אתם בוחרים צמחיה מלאכותית לעיצוב חוץ או כזה שחשוף לאור חיצוני, כדאי לזכור כמה כללים:

וודאו שהצמחיה שנבחרה הינה בעלת עמידות לקרינת UV, שהוספה בתהליך הייצור עצמו (ולא בעזרת תרסיס הגנה חיצוני!), בחרו פרחים בצבעים פסטליים בהירים – ביחד עם העמידות בשמש, צבעים רכים ובהירים נראים טוב בשמש ישירה, והצבע הבהיר יהיה עמיד לזמן רב יותר, דאגו לנקות את הצמחים בקביעות וזיכרו כי גם צמחיה מלאכותית זקוקה לטיפוח ולאהבה… 

Skip to content